31 січня: це цікаво знати

«В серці кожного українця повинна бути його почуттєва Україна, заселена постатями і почуваннями».
Юрій Липа

За церковним календарем 31 січня вшановують святителів Афанасія і Кирила Олександрійських, преподобних Афанасія Сяндемського, Афанасія Наволоцького, Маркіана Кірського, схимонаха Кирила і схимонахиню Марію – батьків преподобного Сергія Радонезького.

31 січня вважається найхолоднішим днем зими. Тож, вшановуючи цього дня Опанаса у народі говорили: «На Опанаса–ломиноса бережи носа».

Якщо у цей день був пурпуровий захід, то на ранок очікували великого снігопаду, морозу і вітру. Погоду передбачали ще і ворони, і… самовар. Якщо ворони летіли зграями, слід було готуватись до сильних морозів. На морози вказував і самовар – якщо за чаюванням сильно гудів.

Іменинниками 31 січня є:
Кирило, Оксана, Марко, Дмитро, Маркіян, Опанас (Афанасій).

31 січня народились:

1870 – Володимир Перетц – український філолог, дослідник і видавець численних пам’яток давньої української літератури та української творчості. Був не лише істориком і видатним теоретиком літератури, але й організатором українського наукового життя та ініціатором багатьох наукових починань.
1876 – Олександр Динник – український вчений, засновник визнаної у світі наукової школи в галузі теорії пружності.
1909 – Валентина Гризодубова – льотчиця, учасниця рекордного жіночого перельоту 1938 р. з Москви на Далекий Схід. Герой Радянського Союзу (перша з жінок).

1926 – Ніні Строката – український мікробіолог, член Американського товариства мікробіологів. Дисидент, правозахисник, політв’язень, член-засновник Української Гельсінської групи.

Події 31 січня в Україні:

1941 – Створено Київську кіностудію науково-популярних фільмів (з 1954 р. – Київнаукфільм).

31 січня святкують:

  • Міжнародний день ювеліра.

Чи знаєте ви, що:

Скільки золота у сплавах для ювелірних виробів?

  • 750-та проба містить 75% чистого золота.
  • 585-та проба містить 58,5% чистого золота – це оптимальна за характеристиками і найбільш розповсюджена проба сплаву для ювелірних прикрас.
  • 500-та проба містить 50% чистого золота.
  • 375-та проба із вмістом чистого золота 37,5% – мінімально допустима проба для ювелірних виробів.

Сплави золота інших проб ювеліри використовують украй рідко і, як правило, тільки за наполяганням замовників.

«Рідна країна»

clipnews