Згідно статистичних даних органів ДФС Закарпаття, власники та орендарі земельних ділянок області впродовж 2017 року сплатили до місцевих бюджетів понад 281,8 млн грн земельного податку. Зокрема, юридичні особи забезпечили до скарбниці майже 235 млн грн та понад 46,9 млн грн – фізичні особи.
Розглядаючи надходження за вказаний період, у фіскальному відомстві області спостерігають, що у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року сплата земельного податку збільшилась на 57,2 млн грн.
Зауважимо, що чинний порядок подання звітності не змінено. Платники земельного податку – юридичні особи мають подати податкову декларацію з плати за землю з 1 січня до 20 лютого 2017 року з урахуванням нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Водночас фахівці органів ДФС нагадують, що з 1 січня 2018 року оновлено форму Податкової декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 р. №560 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.01.2017 р. №9).
Варто зазначити, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.
Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
За нововідведені земельні ділянки платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
При зміні протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.
Щодо фізичних осіб, нарахування сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Разом з тим ст. 281 Податкового кодексу визначено категорії фізичних осіб, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатися пільгами.
ДФС у Закарпатській області