Прокурор Закарпатської обласної прокуратури Малинич “порішав” питання зняття свого кума Волошина з розшуку

У п’ятницю, 18 грудня, Ужгородський міськрайонний суд змінив запобіжний захід фігуранту стрілянини в готелі “Корона ” Івану Волошину. Останній тепер може повернутися в Україну.

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Констанція Бенца задовольнила клопотання Ужгородської місцевої прокуратури про зміну запобіжного заходу І.Волошину з тримання під вартою на особисте зобов’язання. Скасування тримання під вартою автоматично тягне собою і зняття підозрюваного із міжнародного розшуку.

Аби отримати такий результат прокурори змінили кваліфікацію злочину з ч.4 ст.296 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної зброї), покарання за яке передбачає до 7 років реального ув’язнення, на  ч.2 ст. 122 КК України (легкі тілесні ушкодження), що не тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі.

Зміна раніше оголошеної підозри і перекваліфікація діяння на більш легке стали можливими лише після 8 грудня, коли відбулась перша сесія новообраної Ужгородської міської ради і автоматично закінчилися повноваження І.Волошина як депутата міськради попереднього скликання. Якщо до того підозру змінити міг тільки прокурор області, то після деактивації депутатського статусу І.Волошина це зміг зробити пересічний прокурор Ужгородської місцевої прокуратури Олександр Трофименков під керівництвом Дмитра Кириленка, чиє перебування на посаді керівника Ужгородської місцевої прокуратури завершилося буквально днями.

За джерелами Закарпаття онлайн в правоохоронних органах, “курував” оборудку за мовчазної згоди нового прокурора області Дмитра Казака кум Івана Волошина, керівник відділу представництва інтересів держави в суді Закарпатської обласної прокуратури Андрій Малинич.

Щоби здійснити перекваліфікацію, прокурори домоглися передачі матеріалів провадження для проведення розслідування зі столиці  до Ужгорода.

Для зміни кваліфікації діяння посадовцям прокуратури довелось піти на грубе порушення законодавства і не помітити порушення громадського порядку в діях І.Волошина, який 2016 року влаштував стрілянину по людях у публічному місці. Нагадаємо, що тоді ним у складі групи осіб на території готелю «Корона» було умисно заподіяно тілесні ушкодження та відкрито прицільну стрільбу по депутату Ужгородської міської ради VII скликання Р.Богуславському та його помічнику Є.Рахімову, які намагалися перешкодити руйнуванню історико-архітектурної пам’ятки місцевого значення.

У подальшому, за вказаним фактом було відкрито кримінальне провадження і Івану Волошину було оголошено підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.296 Кримінального кодексу України, та надано дозвіл на його затримання. Варто зазначити, що для досягнення такого результату справу довелося витребувати до Головного слідчого управління Нацполіції, оскільки на Закарпатті об’єктивно розслідувати справу відносно одіозного ексдепутата ніхто не хотів.

Утім, опинитися за ґратами І.Волошину не довелося: за наявним у нього угорським паспортом він покинув територію країни і вже близько півтора року переховується від органів досудового розслідування, перебуваючи в міжнародному розшуку.

Півроку тому кримінальне провадження за фактом стрілянини в готелі «Корона» в 2016 році вже передавали для розслідування до Ужгородської місцевої прокуратури, але тоді потерпілим вдалося відбити справу і повернути її до Києва. Проте нещодавно справу знову тихо передали до Ужгорода, де керівник місцевої прокуратури і його підлеглі отримали повний контроль над її розслідуванням.

clipnews