«Христос хрещається!» — «В ріці Йордані!». Як під Ужгородом відзначали Водохреща (фото, відео)

19 січня християни східного обряду відзначають Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща.

У Святому Письмі сказано, що під час хрещення на Ісуса із неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух, і пролунав голос Божий, тому свято і називається Богоявленням. У всіх храмах на Хрещення служиться Святкова Літургія, яка завершується великим освяченням води. Обряд освячення води виник ще з перших часів християнства за прикладом Ісуса Христа, який освятив води Йордана.

Вважається, що вода, освячена 18 і 19 січня, називається Богоявленською або Йорданською і має однакову силу і застосування: нею освячують храми і домівки, дають пити тяжкохворим, зберігають вдома протягом року до наступного Водохреща.

 

За багаторічною традицією, у селі Невицьке, що поблизу Ужгорода, після молитви та церемонії освячення, відбулося масове пірнання у крижану воду.

Незважаючи на холод та мороз, не побоялися скупатися в Ужі сотні людей. За безпекою під час святкування пильнували рятувальники ДСНС та медики, а організатори, окрім облаштування території, ще й частували гостей гарячим бограчем, чаєм та глінтвейном.

Для багатьох з присутніх купання на Водохреща – це традиція, якій вони не зраджують, були і ті, що пірнули в ополонку вперше, а дехто просто помолився і набрав свяченої води собі та близьким. Спілкування, посмішки, вітання один одного з Водохреща – тут була позитивна енергетика і певне духовне єднання.

Нехай цілющі води Йордану допоможуть позбутись недобрих помислів і чвар, а в серцях панує добро і дарує вам світлу надію на прекрасне майбутнє.

Бажаємо миру, здоров’я і порозуміння всім нам. «Христос хрещається!» — «В ріці Йордані!»

 

clipnews