В Ужгороді просто зараз руйнують віллу в історичному кварталі

Просто зараз відбувається руйнування вілли на Лучкая, 13. Працюють оперативно. Вже зрізали балконну огорожу на еркері.

Про це повідомляє спільнота Save Uzhhorod

  • Просимо розголосу і підтримки. Інакше це буде Фунданича-2. Представники органів охорони культурної спадщини вже вирушили на місце подій. Фото минулорічні. Актуальні спробуємо зробити найближчим часом.

 

Замість того, щоб реставрувати, підтримувати історичні будівлі, які є архітектурною «родзинкою» нашого міста, в Ужгороді продовжують їх руйнувати та перебудовувати, що не лише стирає сторінки історії обласного центру та створюють незручності та навантаження на інфраструктуру.

Наше місто ж не радянський “новобуд” з типовими панельними будинками, в якому часто нема нічого особливого, а має тисячолітню історію…

 

ОНОВЛЕНО: 

Доповідаємо щодо ситуації з історичною віллою на вул. Лучкая, 13.
26 лютого власник будівлі розпочав вивезення деталей інтер’єру, меблів та будівельного брухту зсередини — при цьому було зрізано половину кованої огорожі балкону-тераси. На місце події одразу вийшли представники органів охорони культурної спадщини від Закарпатської ОДА та міськради Ужгорода.
Наразі демонтована секція огорожі на місці і прикріплена дротом до іншої частини.
Зі слів власника, він запланував роботи лише всередині будівлі. Однак покладатися на слова — марна справа. Адже це той самий власник, що зрівняв із землею будинок Фунданича кілька років тому.
Тримаємо руку на пульсі.
clipnews