Закарпаття з робочим візитом відвідала заступник міністра освіти Віра Рогова

26 лютого з робочим візитом на Закарпатті перебувала заступник міністра освіти і науки України Віра Борисівна Рогова.

Зустрілись в ОДА, профільний заступник Ігор Шинкарук, Ганна Сопкова – директор департаменту освіти і науки ОДА, народний депутат України Михайло Лаба.

Обговорили рішення Закарпатської облради від 25 лютого щодо питань функціонування спецшкіл, санаторних шкіл та сиротинця. Міністр Сергій Шкарлет делегував заступницю вивчити питання під час об’їзду таких установ.

Розглянули проблематику навчальних закладів краю та оптимальні шляхи її вирішення.

Зокрема, зустрілись із колективом та учнями угорської школи в місті Ужгород. Тож пані заступник міністра на власні очі переконалась, що все тут гаразд.

Також було відвідано господарство «Мерсі фарм», що у селі Невицьке. Його керівництво бере активну участь у волонтерській та благодійній роботі, зокрема щодо забезпечення школярів екологічно безпечними продуктами харчування та реалізацієюінших соціальних проєктів де багато, після виховування молодих людей в сімях з батьками в будинках сімейного типу стали тут працювати.

Зустрілись та обговорили питання, що турбують трудові колективи у Часлівській школі, Перечинському інтернаті, Великоберезнянській санаторній школі-інтернаті. Як відомо, в Україні продовжується освітня реформа, відтак однією з найважливіших тем робочого візиту пані заступника міністра стало функціонування санаторних шкіл-інтернатів у цьому контексті. Віра Рогова, Ганна Сопкова та колективи закладів зупинились на врахуванні специфіки цих установ.

Окрім власне відвіданих освітніх закладів, нардеп Михайло Лаба проінформував заступника міністра щодо проблемних питань галузі всієї Закарпатської області. Зокрема, йшлося про будівництво школи у селі Кваси, що на Рахівщині – близько 500 школярів навчаються у пристосованих приміщенням, які не відповідають вимогам програми Нова школа, а будівництво нового навчального корпусу практично не зрушилось аж з 2014 року. Лише з 2020 року ситуація дещо покращилась, тому сподіваюсь на підтримку і розуміння Міністерства освіти і науки у реалізації цих важливих для регіону проектів та вирішенні порушених під час візиту проблемних питань.

Результатом візиту буде розгляд цих питань у профільному комітеті ВР України вже наступного тижня і можливі відповідні напрацювання до законодавчих ініціатив.

clipnews