Боремося за відновлення спелеотерапевтичного відділення в обласній алергологічній лікарні Солотвинської ОТГ

Півстоліття тому в умовах мікроклімату соляних шахт солерудника у Солотвині почали лікувати хворих на бронхіальну астму та інші захворювання легенів. Спершу це було алергологічне відділення, згодом – обласна алергологічна лікарня, відома далеко за межами Закарпаття.
На жаль, підземне відділення Солотвинської обласної алергологічної лікарні зараз не функціонує. Для того, аби з’ясувати потенціал лікувального закладу та спробувати знайти можливості відновлення роботи спелеотерапевтичного відділення, голова фракції «Слуга Народу» в Закарпатській обласній раді Едгар Токар разом з колегою Наталією Штефуцею звернулися із спільним депутатським зверненням до директора департаменту охорони здоров’я та до керівника КНП “Солотвинська обласна алергологічна лікарня” Закарпатської обласної ради.
«Впевнений, що більшості із нас невідоме значення такого медичного терміну як “Спелеотерапія”. Хоча саме у нашій області в 60-х роках минулого століття почали застосовувати цей немедикаментозний метод лікування хвороб бронхолегеневої системи. Солотвинська алергологічна лікарня була найкращою в Україні, тут лікували пацієнтів навіть із-за кордону. Ми дуже хочемо, аби лікарня почала знову функціонувати та лікувати всіх, хто цього потребує, адже з кожним роком все більше людей хворіють на бронхіальну астму та мають проблеми з легенями. Тим більше, спелеотерапевтичне відділення зможе реаблітовувати людей після COVID -19 , адже лікування та відновлення захворювань легенів – основне завдання Солотвинської алергологічної лікарні», – каже Едгар Токар.

Депутати переконані, що спільними зусиллями можна створити умови для відновлення та розвитку унікального спеціалізованого медичного закладу.

 

clipnews