«Слуги Народу» ЗА здорове населення

Депутат Закарпатської обласної ради, секретар комісії з питань охорони здоров’я Наталія Штефуца ініціювала програму профілактики йододефіциту в області.

«Якщо разом із їжею в організм надходить недостатньо йоду, щитовидна залоза виробляє мало тироксину. Такий стан називається йододефіцитом. Саме цей стан, за оцінками лікарів, притаманний мешканцям Закарпаття останнім часом. Найчастіше недолік йоду впливає на роботу нервової системи: людина стає забудькуватою, у неї погіршується увага і реакція, з’являється роздратованість, сонливість, депресія, слабне імунна система. Виникають проблеми з серцем і судинами: аритмія, підвищується тиск, понижується рівень гемоглобіну у крові»,- наголошує Наталія Штефуца.

Закарпаття вважається йододефіцитним краєм ще з 50-х років, однак раніше з цим фактором боролися.

«Діяли профілактичні програми, які були спрямовані на відновлення та лікування щитовидної залози. У Солотвинській соляній шахті запровадили йодування повареної харчової солі і проблема зникла. Саме таким чином у Закарпатті вдалося повністю побороти йододефіцит», – розповідає Ярослав Глагола, депутат Ужгородської міської ради.

Нині ж профілактичні програми вже не діють. А тому ініціатива представників «Слуги Народу» – на часі. Нова програма, над якою вже працюють, у першу чергу стосуватиметься вагітних жінок та дітей дошкільного віку.

 

clipnews