Почалося! На вихідних вже 12 разів горіла суха рослинність

З приходом хоч і незначного, але потепління у добових зведеннях рятувальників з’являються повідомлення про пожежі в екосистемах області.

Так, лише впродовж минулих вихідних з 20 пожеж, у 12 випадках горіла суха трава та чагарники. Вогнем знищено понад 7 га сухої рослинності. Найбільше сухостою – 4 випадки горіло в Берегівському районі, по 3 випадки в Мукачівському та Хустському районах, також 2 рази вогнеборці Ужгородщини залучались до гасіння пожеж в екосистемах.

Подібні пожежі стаються виключно через людський фактор: саме через потепління закарпатці активно розпочали впорядковувати присадибні та дачні ділянки, намагаючись позбутися від сухої рослинності шляхом її спалювання, таким чином завдаючи непоправну шкоду екології, фауні та флорі.

Рятувальники звертаються до всіх закарпатців із застереженням і проханням: перед тим, як починати прибирати територію приватного обійстя чи підприємства варто ще раз подумати про можливі негативні наслідки. Якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, тоді ні здоров’я, ні кишеня не постраждають.

 

У ДСНС України у Закарпатській області

 

clipnews