Тимчасова контрольна комісія облради розпочала вивчати питання тарифоутворення

1 березня, у малому залі облдержадміністрації, відбулося анонсоване наприкінці минулого тижня перше засідання Тимчасової контрольної комісії Закарпатської обласної ради з вивчення питань обґрунтованості тарифів на комунальні послуги для населення області.

ТКК створена за ініціативи очільника облради Олексія Петрова, головою Комісії на черговій сесії було обрано обласного депутата Віктора Русина.

Участь у роботі також взяли: заступник голови облради Денис Ман, керуюча справами облради Мирослава Ливч та члени контрольної комісії: депутати облради – Йосип Борто, Ярослав Шукаль, Єва Якушева, Микола Сличко, Петро Добромільський, Василь Іванчо.

Із запрошених – голова правління ПАТ «Закарпатгаз» Віталій Шатило. Представники інших структур («Закарпатгаз Збуту», сектору НКРЕКП в Закарпатській області, Закарпатського лінійного управління магістральних газопроводів), які дотичні до поставки, розподілу газу та тарифоутворення, на засідання не з’явилися, хоч і були офіційно запрошені.

Відкриваючи захід, Віктор Русин насамперед поінформував присутніх про персональний склад комісії, регламент її роботи, а також стосовно залучених до роботи ТКК спеціалістів, експертів та представників громадських організацій для забезпечення повноти та фаховості висновків.

Він також наголосив, що напередодні спілкувався із керівником ПАТ «Закарпатгаз» Віталієм Шатило, який у свою чергу підготував на нинішнє засідання підписаний ним наказ щодо заборони відключення газу споживачам-боржникам на період карантину.

Олексій Петров відзначив, що Тимчасова комісія, підтримана облрадою на запит громадського активу, предметно і фахово вивчатиме проблемне питання тарифоутворення на комунальні послуги для населення області. Запитань у цій сфері чимало. І хоч Закарпатська обласна рада не впливає на формування тарифів на енергоносії, як депутати, так і громадськість краю мають право знати усі його складові та бути впевненими у відсутності зловживань. За результатами роботи Комісія підготує звіт й пропозиції на чергове пленарне засідання ради.

Також очільник облради закликав не використовувати ситуацію для політичних гасел та звернувся до громадських активістів сприяти конструктивному діалогу.

Зі свого боку В.Шатило висловив готовність до співпраці із Комісією та запропонував до її роботи залучити й представників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), аби на наступному засіданні фахово відповісти на усі запитання.

У ході засідання йшлося й про недопущення блокування пенсійних карток абонентів, які не сплатили за спожите паливо у період карантинних обмежень, про фізичні втрати газу під час транспортування тощо.

Йосип Борто запропонував повернутися до практики об’єднання рахунків за спожитий газ та його транспортування, Ярослав Шукаль попросив на наступне засідання Комісії підготувати інформацію про фактичні та прогнозовані втрати газу за останні три роки. Петро Добромільський звернув увагу керівника ПАТ «Закарпатгаз» на можливі факти виявлення несанкціонованого відбору газу та вжиття відповідних заходів реагування правоохоронними органами.

Також рекомендовано надати аргументовані відповіді й на інші запитувані інформації, вироблені у ході засідання.

clipnews