РНБО запровадила санкції проти десяти осіб, причетних до контрабанди. Серед них є і відомий закарпатець

Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти десяти осіб, які причетні до контрабанди. У розпорядженні Суспільного опинився перелік їхніх імен. Упродовж тижня його має підписати президент Володимир Зеленський.

 

“Уперше в історії України запроваджені персональні санкції, зокрема заблоковані активи та майно осіб, яких, за аналітичними даними СБУ, Апарату РНБО, можна назвати топ-десяткою української контрабанди”, — йдеться у повідомленні президента Володимира Зеленського.

Він зазначив, що за підрахунками експертів, збитки від контрабанди сягають 300 мільярдів гривень, які недоотримав бюджет України. З них понад 100 мільярдів – унаслідок неефективної роботи митниці.

“Усунені десятки працівників митних органів”, — сказав Зеленський.

Він зазначив, що Офіс президента готує законодавчі зміни, наслідком яких буде криміналізація неправдивого митного декларування. Президент підкреслив, що боротьба з контрабандою буде продовжена, й нині – це “перша десятка, але точно не остання”.

Проти кого запроваджені санкції:

Що відомо про Валерія Пересоляка? Йдеться у дописі Євгеній Прокопишин:
Валерій Пересоляк – один з тих ТОП-10 контрабандистів, що потрапили під санкції РНБО. Людина також відома і не бідна, а от його біографія досить цікава та смішна: – зараз він є президентом футбольного клубу «Минай» (Закарпаття, УПЛ), а раніше він працював на Закарпатській митниці і обіймав там посаду зама по боротьбі з контрабандою, в результаті із своє з/п наскладав мільйони, створив компанію «Західна біотопливна група» (різні вироби з дерева виробляє), а потім створив футбольну команду, в якій також працевлаштував пару колишніх митників, а от кілька футболістів,, які нещодавно закінчили кар’єру навпаки стали митниками (один з них очолив там відділ по боротьбі з корупцією), ну і звісно ж він є одним з королів контрабанди на Заході України.
А на фото один відомий вам «патріот», який там працював головою ОДА при Порошенко 4 роки.
І така (схожа) біографія у кожного з тих ТОП-10…
  1. Іван Бокало — колишній старший інспектор відділу технічних засобів контролю Львівської митниці;
  2. Валерій Пересоляк — ексзаступник керівника управління ризиків та протидії правопорушенням Закарпатської митниці;
  3. Юрій Кушнір — підприємиць, проходить у справі про хабар ексголови облради сумою у 400 тисяч доларів;
  4. Олександр Єрімічук — брат екскпрокурора, якого пов’язують з Арсенієм Яценюком та екснардепом від “Народного фронту” Максимом Бурбаком. Його також пов’язували із завезенням товарів з Туреччини;
  5. Орест Фірманюк — одеський бізнесмен, якого називають організатором “сірих” митних схем у контрабанді товарів господарської групи й тканин;
  6. Вадим Альперін — одеський бізнесмен. У 2019 році САП звинуватила його у зловживанні службовим становищем, ухилення від сплати податків, зборів і у створенні злочинної організації.
  7. Олександр Кравченко — ексзаступник керівника Херсонської митниці.
  8. Олександр Чудаков — фігурант кримінальної справи СБУ щодо контрабанди сигарет.
  9. Віктор Шерман — одеський бізнесмен, керівник 16 компаній у приморському регіоні. За часів роботи “Офісу Грановського” начебто тримав команду менеджерів, які цілодобово контролювали оформлення митних декларацій. Шермана пов’язують з інкасацією “чорної готівки”.
  10. Володимир Дідух — львівський підприємець. За його словами, колишній спонсор ВО “Свобода”. Притягався до кримінальної відповідальності, пережив кілька замахів на життя, є співвласником сімферопольської компанії ТОВ “Козачок –Бахчисарай” та громадської організації “Рідна Галичина”.

 

Новини з Полонини:

Десять топ-контрабандистів та 68 пов’язаних з ними компаній потрапили до санкційного списку під час сьогоднішнього засідання РНБО.
Цікаво, що в цьому списку немає виноградівського короля контрабанди Владіслава Поляка, проти якого вже відкрита кримінальна справа за кнопкодавство у Верховній Раді.
ЧИТАЙТЕ також:
clipnews