Благодійний захід «Біжу за Павлика» зібрав понад 105 тисяч гривень для лікування маленького закарпатця (ВІДЕО)

13 червня на площі Театральній зібралися понад 150 учасників. Реєстрація була платною. Загалом вдалося зібрати понад 105 тисяч гривень. Ці кошти віддали родині Павла Мотички із Синевира.

 

Павлику 1 рік і 9 місяців. У хлопчика виявили спінальну м’язову атрофію. При такому захворюванні дитина перестає спочатку рухати руками й ногами, далі не може ковтати, а на наступній стадії — дихати, — кажуть організатори. Ужгородці й гості міста почали збиратися на благодійний забіг із 8 ранку.

Марія Туряниця приїхала на благодійний захід із Мукачева. Каже: вирішила бігти разом із колегами. Собі обрала дистанцію 5 кілометрів.

“Про захід я дізналася з соціальних мереж. Побачила анонси. Вирішила взяти участь. Власне, й колег підбурила, тому що мета благородна — допомогти. У забігах я беру участь уперше. Бігаю для себе, але вирішила, що сьогодні мушу пробігти за Павлика, допомогти йому”, — каже Марія.

Із Мукачева приїхала і Мар’яна Герц. Вона також визначилася з кількістю кілометрів, які хоче пробігти.

“Планую пробігти 5, але не знаю, як вийде. Я тільки з радістю за цей благодійний рух і закликаю всіх приєднатися і підтримати. Я думаю, що якби кожен допоміг, уже стало би краще і легше, тому що я думаю, ми повинні починати свій день із добра”, — розповідає Мар’яна.

Перед початком забігу учасникам провели руханку, щоб вони могли розім’ятися.

Далі їх поділили на кілька груп. Забіги влаштували на 500 метрів для найменших, також на 2 км 200 метрів, на 5 і 10 кілометрів. Найдовшу дистанцію обрала ужгородка Юлія Гудзь.

“Мені просто трошки легше було, бо я вже 17-ий рік у спорті. Я займалася легкою атлетикою 14 років і тільки три бігаю. Я вже в принципі була підготовлена. Але для інших людей, звичайно, не треба одразу бігти 10 кілометрів, тому для них тут придумали і 2 км, і 5, щоб вони просто в задоволення пробігли і щоб без всяких травм це обійшлося”, — каже Юлія.

Дистанцію понад 2 кілометри першим подолав і фінішував ужгородець Олександр Софілканич.

“Вирішив бігти 2, 2 км, бо давно не тренувався. Можна сказати, я новачок у цій дистанції, взагалі в марафоні. Перший для мене. Ми бігли по набережній. Можна сказати, дві набережні, по мосту — одне коло. Для новачка це достатньо. Виграв, задоволений. Найголовніше, щоб Павлик поправився і так само зміг і з нами побігати”, — розповідає Олександр.

Благодійний захід «Біжу за Павлика» тривав близько чотирьох годин, зареєструвалися понад 150 учасників, – повідомляє Суспільне Закарпаття.

 

clipnews