«Чорні» лісоруби Закарпаття. Чи втрать вони «політичний дах»?

Нещодавно Офіс Президента України та команда Президента в Закарпатській області анонсували важливі кроки щодо припинення незаконних рубок та зменшення корупційних ризиків – інвентаризація лісів, впровадження цифрового лісорубного квитка та сертифікату про походження лісоматеріалів.

Чудодійний «копняк» активізував місцевих правоохоронців. Так поліція затримала лісовози із сумнівною деревиною на Рахівщині, Тячівщині. Усюди виявлено невідповідність об’ємів та сортності. І таких випадків більшатиме з наступної причини – в Закарпатській області вже тривалий термін не призначено начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства. Це призводить до порушень у галузі та збільшенню незаконних рубок.

Безсумнівно таке кадрове питання є важливим і його слід було оперативно розглянути. Однак його вже тривалий час блокують представники політичних еліт від партії «Рідне Закарпаття», які мають свої бізнес-інтереси у цій сфері. Лісовози їздять, а галузь у краї обезголовлена. За це не лише політичну, але й кримінальну відповідальність доведеться нести.

Тому не дивно, що у громадян увірвався терпець. Вони вимагають від голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова припинити бути мовчазним спостерігачем, а втрутитись у ситуацію і сприяти прозорому та законному призначенню керівництва ЗОУЛМГ та наведенні порядку у галузі, що має бути економічним рушієм, натомість вже багато місяців акумулює борги із зарплати працівникам і зриває податкові платежі. Тим часом збагачуються «чорні» лісоруби, які тісно переплетені з керівництвом «Рідного Закарпаття».

У свою чергу, громадяни закликають Офіс Президента України, Давида Арахамію, народних депутатів Миколу Тищенка, Михайла Лабу, Ігоря Кривошеєва, Анатолія Костюха максимально приділити увагу вирішенню проблеми вирубки лісів, що роками відбувалася в нашій області. Лише за вашої підтримки зможемо побороти лісову мафію і відвернути важкі екологічні наслідки. Ініціатива інвентаризації важливий, але довготривалий процес, а поки першим кроком має стати призначення головного «лісівника» області. Без цих основ реформа лісової галузі не можлива. І всі в Закарпатській області добре знають, хто причетний до блокування і саботажу таких важливих рішень.

clipnews