На Закарпатті правоохоронці заблокували міжнародний канал нелегальної міграції з Азії до країн Євросоюзу

Оперативники міграційної поліції Закарпаття, у співпраці зі співробітниками Управління Служби безпеки України в Закарпатській області та прикордонниками, за процесуального керівництва обласної прокуратури, в результаті тривалої оперативної роботи припинили функціонування стійкого міжнародного каналу нелегальної міграції.
Вже відомо про трьох чоловіків, причетних до злочинної діяльності, кожен з яких чітко виконував свою роль. Зокрема, саме закарпатець був організатором злочинної групи та контролював усі процеси; житель столиці, який є вихідцем з Афганістану, займався пошуком іноземних клієнтів, а мешканець Чернівців відповідав за транспортування нелегалів на Закарпаття для подальшого переправлення через «зелений» кордон до країн Європейського Союзу.
Серед клієнтів були переважно громадяни Афганістану, Пакистану та Індії. А ціна, за яку зловмисники вчиняли злочин, становила від 3 500 до 6 000 доларів.
В ході досудового розслідування правоохоронці неодноразово попереджали вчинення злочину та задокументували кілька невдалих спроб переправити нелегалів до ЄС.
В результаті, було зібрано достатньо доказів, що підтверджують незаконну діяльність чоловіків, та сьогодні, 9 червня, за силової підтримки бійців роти поліції особливого призначення, їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України (Організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України).
Окрім цього, сьогодні правоохоронці одночасно провели 9 обшуків у різних куточках України. Серед вилученого – мобільні телефони, сім-карти різних мобільних операторів, гідрокостюми, документи іноземних громадян та майже 10 тисяч євро.
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним на період досудового розслідування запобіжного заходу. Досудове розслідування у справі триває, оперативники надалі продовжують роботу з виявлення можливих спільників.

clipnews