Закарпатські прикордонники виявили тіло нелегала із Пакистану

Одним із повноважень Державної прикордонної служби України є протидія правопорушенням на кордоні, зокрема, і боротьба з незаконною міграцією.
З метою підвищення ефективності даної роботи прикордонне відомство системно розвиває співпрацю з органами охорони кордону суміжних країн. Зокрема, упродовж останніх років впровадження спільних патрулювань, а також застосування практики спільних операцій з пошуку і виявлення порушників законодавства довели свою результативність.
У ході однієї з таких операцій, прикордонниками Чопського прикордонного загону було отримано інформацію про можливе порушення державної межі. Спільно з представниками Прикордонної варти Республіки Польща було організовано спільні пошукові заходи щодо недопущення порушення кордону мігрантами. У їх результаті було виявлено чоловіка азійської зовнішності без ознак життя. Згодом було встановлено, що померлий – громадянин Пакистану, який намагався незаконно потрапити з України до ЄС. Попередньо також встановлено, що іноземець рухався самостійно. Інші обставини наразі з’ясовуються.
Варто зазначити, що кожного року на ділянках Чопського, Мукачівського, Чернівецького, Львівського прикордонних загонів сотні нелегальних мігрантів з різних країн світу намагаються у незаконний спосіб перетнути кордон та потрапити до Євросоюзу. На жаль, вони не зважають на особливості гірсько-лісистої місцевості та погодні умови, які нерідко ставлять під загрозу життя та здоров’я «мандрівників».
Так само у пошуках незаконної наживи безпекою іноземців без вагань нехтують переправники нелегалів, які досить часто полишають іноземців напризволяще у горах. Як наслідок, за останні три роки під час спроби незаконного перетину кордону тільки в межах ділянки Чопського загону загинули троє незаконних мігрантів. Часто, особливо взимку, затримання нелегалів прикордонниками є для «мандрівників» порятунком від загибелі.
Нагадаємо, минулої доби прикордонники Чернівецького загону затримали та водночас врятували двох громадян Алжиру. «Горе-туристів» виявили у горах замерзлих та голодних.
Як з’ясувалося, чоловіки протягом трьох діб блукали лісистою місцевістю серед важкопрохідних Карпатських гір. Невідомо, що б з ними могло статися згодом, якби охоронці кордону їх не врятували.
clipnews