Президент підписав закон про спрощення приєднання до електромереж

Президент Володимир Зеленський підписав закон про спрощення процедури приєднання електроустановок замовників до електромереж.

Як передає Укрінформ, про це свідчать дані у картці Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж” (проєкт №5009) на сайті Верховної Ради.

У графі “Дати та стан проходження” зазначається, що закон 19 серпня повернуто з підписом від Президента.

Метою документа є спрощення процедури приєднання електроустановок замовників до електромереж, скорочення кількості документальних процедур та витрат часу на приєднання.

Закон запроваджує механізм «єдиного вікна» для подання звернень, заяв, запитів та отримання інформації, необхідної для проєктування та виконання будівельно-монтажних робіт.

«Закон дозволить суттєво скоротити строки приєднання до електричних мереж, сприятиме розвитку бізнесу та покращенню інвестиційної привабливості України», – йдеться в пояснювальній записці.

Крім цього, це дасть змогу зменшити корупційні ризики.

Документ передбачає принцип мовчазної згоди при затвердженні органами виконавчої та місцевої влади проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх у користування операторам систем розподілу для будівництва та експлуатації лінійних об’єктів енергетичної інфраструктури.

При цьому внесення змін до Державного земельного кадастру скорочується до одного дня, врегульовується питання відмови в державній реєстрації ділянки в кадастрі.

 

До слова, серед співавторів даного важливого законопроєкту є три закарпатських нардепа від “Слуга Народу” Михайло Лаба, Анатолій Костюх та Андрій Жупанин.

clipnews