Захист і розвиток підприємництва – Верховна Рада зареєструвала відповідний законопроєкт

26 серпня Верховна Рада зареєструвала законопроект №№5866 щодо захисту мікробізнесу та збереження «спрощеної» системи оподаткування. Про це інформує співавтор законодавчої ініціативи народний депутат Михайло Лаба.

 

«Малий та середній бізнес – це основа економіки. У контексті Закарпаття та округу № 70, від якого мене обрано до парламенту, питання захисту насамперед малого та мікробізнесу є вкрай важливим. З цією метою команда ПП «Слуга Народу» у нашому регіоні, очолювана Миколою Тищенко, проводила «круглі столи» з підприємцями та представниками фіскальних служб, у Верховній Раді діє міжфракційне об’єднання “Збережи ФОП”», – зазначив Михайло Лаба.

І логічним продовженням такої конструктивної роботи законодавчої гілки влади та підприємців стала реєстрація 26 серпня у Верховній Раді законопроекту напрацьованого Рухом #SaveФОП, за підтримки міжфракційного депутатського об’єднання “#ЗбережиФОП”, що вирішує питання збереження спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Законопроект зареєстровано під №5866, автори М.Тищенко, О.Леонов, М.Лаба, І.Негулевський, А.Задорожний.

«Варто зазначити, що розвиток малого та середнього бізнесу – серед пріоритетів програми Президента Зеленського та команди «Слуга Народу». Так, за останні два роки скасовано понад 160 указів, які гальмували розвиток бізнесу численними обмеженнями, введено мораторій на перевірку бізнесу. Важливим для підприємців став запуск державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», за якою малий і середній бізнес на сьогодні отримав понад 10 млрд грн.

Ці та інші заходи дали Україні змогу у 2020 році, в часи коронакризи, вистояти та отримати менше падіння у порівнянні з багатьма країнами Європи та світу.

Ухвалення Верховною Радою зареєстрованого законопроєкту стане ще одним важливим кроком з підтримки підприємців, стабілізації економіки та виходу з коронакризи.

Як заявив на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Малий і середній бізнес та держава» Президент Володимир Зеленський, держава та бізнес мають працювати в команді, як союзники, які мають спільний інтерес, – успішну та заможну Україну.

Без підприємців, що створюють 60% ВВП – це неможливо. Тому наше спільне завдання – не лише усунути перешкоди, але й покращати умови для ведення бізнесу в Україні із прозорими правилами та гарантіями, у тому числі для залучення іноземних інвестицій в економіку нашої держави», – інформує Михайло Лаба у своєму дописі.

 

Співавтори законопроекту, серед яких були представники підприємців та народні депутати України акцентують, що його прийняття сприятиме спрощенню ведення малого бізнесу та податкового адміністрування, зменшенню податкового тиску на суб’єктів господарювання з боку контролюючих органів, створенню умов для детінізації малого бізнесу в Україні та стимулів до нарощування підприємницької активності, бізнес-ініціатив та свобод підприємницької діяльності, що в цілому забезпечить оздоровлення та посилення конкурентоспроможності економіки України.

clipnews