Вибуття з комунальної власності землі в історичному центрі Ужгорода – підозрюють колишнього посадовця міської ради

За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури експосадовцю Ужгородської міської ради повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України) та службовому підробленні (ст. 366 КК України).

Встановлено, що, перебуваючи на посаді в.о. начальника відділу земельних ресурсів, він вніс неправдиві дані у ряд документів і висновків, що слугувало підставою для вибуття земельної ділянки в історичному центрі Ужгорода з комунальної у приватну власність. Її вартість, станом на момент вчинення злочину, становила  майже 170 тис. грн. При цьому підозрюваний не підписував документи, а використовував відтиск власного підпису як спосіб уникнення подальшої відповідальності за службове підроблення.

Крім того, всупереч визначеного порядку щодо зміни цільового призначення, службовець відніс земельну ділянку рекреаційного призначення до категорії земель для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Посадовець достеменно знав, що обрана ділянка відноситься до зони зелених насаджень, де законодавством заборонено проводити будь-які дії, що перешкоджають використанню її за призначенням.

Усі обставини злочину встановлюються у рамках досудового розслідування, яке здійснюють слідчі слідчого управління  ГУНП в Закарпатській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

clipnews