Холмківська громада: мільйонні дотації у “сімейний підряд” заступника голови

Минулого тижня ряд закарпатських ЗМІ інформували про можливий розкол у депутатській «більшості» Холмківської сільради. Розкриваємо «політичні карти», що твориться за лаштунками сесійної зали і чому поглиблюється непорозуміння між депутатами і керівництвом громади. 

Часто напередодні виборів панує твердження, що дорогу в політику та владу потрібно давати молодим, активним кандидатам з новими поглядами, мисленням, іноді нестандартним підходом до розв’язання питань. І безперечно, що здорова логіка у цьому є, адже освічена молодь – це майбутнє села, громади, країни. 

У Холмківській громаді також керувались цим баченням і підходом при формуванні керівництва. Так, заступником голови громади тут став Артур Северенчук (32 роки на момент свого обрання), який пройшов до ради від партії ОПЗЖ. І по закарпатській політичній традиції Артур виторгував місце в списку під №2 для свого кума Дички, тим самим гарантувавши йому обрання, а собі особистого “депутата-кнопкодава”. 

Таке критичне ставлення до Северенчука – результат його дій на високій посаді, адже відчувши владу – понеслося.

Всі питання покладено на “грошовий потік” – або плати, або ми надамо перевагу іншому, хто заплатить. Так сталося і з автомайстернею Яцоли у Новому районі, яку всі знають, а «рішив» він це питання на свого помічника – водія (Рішення про відведення земельної ділянки додається). Ужгородська прокуратура (прізвища повідомимо трохи пізніше) це все покриває.

Підприємець Іван Яцола не потребує реклами і представлення, адже багато років здійснював свою діяльність на території громади, а це податки, робочі місця. Його прізвище стало живою візитівкою бізнесу, як для ужгородців, так і для жителів громади. Тепер на нього здійснюється тиск. Людина, яка вклала у розвиток справи гроші, час, нерви, так просто не відступить. Чи від таких дій влади виграє фінансово Холмківська громада – ні! Чи сприяє це підвищенню довіри до місцевої влади зі сторони підприємців та бізнесу в питанні інвестицій, розширення, гарантій – також ні.

І поки бізнесменам «натякають», що потрібно переглянути «таблицю ділення», вже згаданий молодий чиновник пролобіював нову роботу для… Северенчука. Так, саме батько заступника голови громади став директором комунального підприємства і одразу отримав мільйонні дотації з бюджету Холмківської ОТГ. Навіть офіс рада орендувала під нього. Конфлікт інтересів Северенчуки і керівництво громади не бачать. Вже не один місяць голова сімейного підряду керує комунальним сектором і незважаючи на фінансові вливання якість послуг не зросла, звернення ігнорувались, тож люди самі вирішували проблему. Жителі вже починають обурюватись і ставити питання про це у «холмківських» групах в соцмережах та із сумом жартують над головним комунальником – таксист по природі розуму і факту, пригадуючи віхи його біографії, відсутність досвіду та відповідно успіхів. Може голові громади варто почути жителів і придивитись до роботи підлеглих?

Тим часом, і про самого Артура Васильовича колеги по фракції вже не найкращої думки. Адже після затвердження на посаду заступника голови громади Т.Вачилі молодий Северенчук змінив «політичну орієнтацію» перекинувшись із одного осередку партії на інший більш грошовитий. Місцеві жителі та опоненти натякають на потребу «дахування» ряду нелегальних автозаправок на Ужгородщинні, роботу яких пов’язують з чиновником. 

 Як бачимо, молодь у політиці та владі – це не завжди здорова амбіційність та прагнення показати високий результат з новаторськими підходами до проблематики і розвитку. І як показує нинішня ситуація у сільраді владу це влаштовує, а правоохоронці мовчать. Поки.

Борис Данильченко

Громадянська спільнота Закарпаття.

 

Редакція “Трибуни” може не поділяти думки авторів і не несе за їх матеріали відповідальність. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості. Редакція “Трибуни” не відповідає за публікації та об’яви, які розміщені в соціальних мережах в тому числі під інформаційними матеріалами «Трибуни». Редакція не надає будь-яких консультацій та не вступає в дискусії з читачами.

clipnews