В Ужгороді стався конфлікт між владою міста та забудовниками з Мелітополя

Забудовник із Запорізької області має намір в одному з корпусів машинобудівного заводу Тиса в Ужгороді побудувати квартири для переселенців та комерційні приміщення. Однак, влада міста заявляє про порушення.

Директор ТОВ “ЮКРЕЙН ІНВЕСТ ІЗАТЕКС” Олексій Фокарді дав пресконференцію і розповів, що його підприємство вже 20 років займається реновацією промислових зон під житло. В Ужгороді його компанія має намір адмінбудівлю колишнього машинобудівного заводу “Тиса” переробити під житло для переселенців.

У мерії ж кажуть, що там промислова зона і житло будувати неможливо. Потрібні спеціальні дозволи.

Будівля “Тиси” була виставлена на торги на початку 2020 року. Початковий лот становив понад 7 млн грн. Будівля була під арештом, податкова заборгованість підприємства на початок цього року становила понад 10 млн грн.

Наразі нам не відомо, за скільки було куплено цей корпус “Тиси”, але дивує те, що фірми, які проводять реновацію, були зареєстровані зовсім недавно. “ISATEX INVEST GROUP” зареєстрована на Рибниках у Середньому на Ужгородщині в квітні минулого року, а ТОВ “ЮКРЕЙН ІНВЕСТ ІЗАТЕКС” зареєстрована там таки наприкінці минулого року.

Засновники і власники з Мелітополя Запорізької області. На обох фірмах статуний фонд… 1000 грн.

Потрібно розуміти, що коли представники фірми, які мають намір провести реновацію адмінбудівлі “Тиси” в житло для переселенців, кажуть про свої наміри, то це не означає благодійництво. Житло для переселенців у них не буде безкоштовним. Це комерція.

Ну і варто нагадати, що наприкінці квітня цього року влада області заявила, що держава купить для переселенців 500 квартир в Ужгороді. Тому забудовникам це дуже вигідно, бо не потрібно шукати покупців, а можна продати державі квартири пакетом. Тому багато забудовників і мріють про ці державні кошти.

Але чи буде закарпатська влада зацікавлена і в квартирах, які мають намір побудувати фірми з Маріуполя. Навряд. Бо буквально днями було підписано угоду між обласною владою та учасниками проєкту Робертом Тракслером, представником компанії «Traksler Development». Його об’єкт майже готовий до експлуатації і знаходиться в Минаї.

Ось що з цього приводу написав голова Закарпатської ОВА Віктор Микита: “25 березня усі обласні військові адміністрації отримали чітке завдання від Президента – знайти й виділити землю під будівництво тимчасового прихистку для ВПО і розпочати підготовчі роботи щодо реалізації відповідної програми підтримки. Це завдання виконано в повному обсязі та у встановлені терміни.

Наш проєкт передбачає зведення забудовником житлового будинку на землі державної форми власності з подальшою безоплатною передачею частини квартир державі для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб.

За попередньою домовленістю до держпідприємства як замовника перейде 10%, відповідно 1 000-1 200 кв. м житла. Та інвестор, враховуючи вимоги сьогодення, запропонував частину квадратних метрів житла виділити в будинку, котрий введуть в експлуатацію в жовтні цього року.

Водночас третьою стороною до проєкту долучили   Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, яке проведе ремонт та облаштує квартири меблями й побутовою технікою.

Так, ми отримаємо локації для перебування ВПО без залучення державних коштів, котрі зараз потрібні для Збройних сил. Відповідно частково окремі категорії вимушених переселенців, які зараз проживають на Закарпатті, забезпечимо житлом.

Разом із Кирилом Тимошенком оглянули житлову площу, де тривають роботи, поспілкувалися з учасниками проєкту Робертом Тракслером, представником компанії «Traksler Development» та Ракель Трабазо, представницею офісу УВКБ ООН в Україні.

Насамкінець підписали меморандум між Закарпатською ОВА, «Traksler Development» та UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні про співпрацю у межах спільного проєкту”.

Ну а мелітопольським реноваторам та міській владі Ужгорода потрібно знайти компроміс, щоб не перетягувати конфлікт в площину міжрегіональних стосунків. Бо, на жаль, у соцмережах вже є багато коментарів щодо цієї проблеми. Дехто пише, що в Ужгороді обмежують права переселенців і релокованих підприємців, а дехто пише, що переселенці зневажають місцевих і встановлюють свої правила. А це вже проблема.

prozak.info

clipnews