Екс-начальник Закарпатської ДЕІ використав державні кошти під укриття, якого не існує в паспорті БТІ (фото)

Екс-начальник Закарпатської ДЕІ використав державні кошти під укриття, яке ймовірно не відповідає нормам ДСНС. Від 24 лютого в Україні було приблизно  20 тисяч повітряних тривог. Вони стали настільки звичним явищем, що українці потребують захисних споруд для збереження найціннішого – життя своїх дітей та особистого. Обстріли ракетами, дронами-камікадзе та іншою зброєю повсякчас нагадують, що нехтувати небезпекою не варто. І якщо в лютому 2022 року більшість укриттів відкрили чи не вперше за останнє десятиліття, то за 11 місяців повномасштабної війни принаймні частину з них мали б облаштувати. Однак певні екс-керівники вважають, що оскільки в країні війна, то можна під цим прикриттям списувати кошти державного бюджету не за цільовим призначенням.

Екс-начальник ДЕІ у Закарпатської області Іван Мартин, який наразі відправлений у простій, 26 грудня підписав договір про поточний ремонт укриття в адмінбудівлі ДЕІ, якого не існує в паспорті БТІ, і підписав, відповідно, акт виконаних робіт 31 грудня.  

«До мене, як до в.о. керівника  Державної екологічної інспекції в Закарпатській області, завернулись громадяни, з запитанням яке стосується їх безпеки на випадок виникнення надзвичайної ситуації. В час воєнного стану в нашій країні, надзвичайна ситуація може виникнути будь якої години або дня. І понад 11 місяців, кожного дня, ми всі без виключення під загрозою з боку російських терористів. Вони кажуть, що отримали новину про те що серед, небагаточисленних місць в місті Ужгороді, в яких можна укритися під час повітряної тривоги, є ще одне (подробиці розташування не повідомляємо з огляду безпеки – ред.). 

Почала розбиратися: у наявних документах, а саме в паспорті БТІ приміщення під назвою укриття не існує, а кошти за договором про поточний ремонт укриття фактично використали для ремонту приміщень які записані в паспорті БТІ як кафе, і кухня. Сума згідно договору та актів виконаних робіт сягає понад 200 тисяч гривень. Відтак як в.о. керівника інспекції я звернулася у ДСНС України для встановлення факту наявності підстав для використання даного приміщення як укриття і відповідно виконувати ремонтні роботи в ньому. Адже укриття це не просто захист від ракетних обстрілів, а також безпека людей які в ньому знаходяться під час ракетних обстрілів і воно повинно бути безпечним згідно нормам ДСНС.

clipnews