У Закарпатському кардіоцентрі проведено унікальну операцію на серці методом TAVI

Лікарі Закарпатського обласного клінічного центру кардіології та кардіохірургії спільно з київськими колегами провели серію операцій на серці новітнім методом TAVI. Вперше в області вони виконали процедуру транскатетерної імплантації аортального клапана. Про це повідомили на офіційній сторінці лікувального закладу в соцмережі Facebook.

Як йдеться у повідомленні, що таке кардіохірургічне втручання дозволяє замінити критично звужений аортальний клапан серця, не відкриваючи грудну порожнину пацієнта.

Коштує подібна операція майже мільйон гривень і таких в Україні донині виконано лише кілька.

За допомогою TAVI, коли операцію на відкритому серці провести неможливо або занадто ризиковано, виконується заміна клапана серця на штучний, який зможе і далі дозволяти серцю працювати. Робиться вона при стенозі. Це технічно складна кардіохірургічна операція, котра потребує злагодженої командної роботи.

Донедавна, враховуючи складність втручання та вартість клапана, єдиним можливим варіантом проведення TAVI для українців був виїзд за кордон на лікування. За два дні троє пацієнтів КНП Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії отримали шанс на повноцінне життя. Про операцію, яка у буквальному сенсі врятувала їх серця, – далі у сюжеті 21 Ужгород:

clipnews