Складну операцію на серці без загального наркозу провели в Закарпатському кардіоцентрі

На базі Закарпатського обласного клінічного центру кардіології та кардіохірургії продовжується впровадження сучасних технологій малоінвазивної хірургії. Виконано серію операцій щодо ендоваскулярних протезувань аорти (thoracic endovascular aortic repair — TEVAR) і транскатетерної імплантації аортального клапана (transcatheter aortic valve implantation – TAVI).

Втручання проводила команда лікарів з Інституту Амосова та Закарпатського кардіоцентру, до якої увійшли кардіохірурги, ендоваскулярні хірурги, спеціалісти з функціональної діагностики та анестезіологи.

 

Більш детально хочемо зупинитись на наступному клінічному випадку. Жінка похилого віку поступила до нашого медзакладу із стенозом аортального клапана, що є розповсюдженою серцевою вадою. Водночас у пацієнтки був присутній ряд супутніх патологій, при яких протипоказані застосування загального наркозу та відкрита операція на серці.

Саме тому спеціалісти підібрали найбільш ощадливий та ефективний метод лікування – транскатетерну імплантацію аортального клапана (TAVI) під місцевою комбінованою анестезією.

Суть хірургічного втручання полягала в тому, щоб відновити функції, на які вже не здатен рідний клапан.

 

 

Для цього лікарі через невеликий розріз у пахвинній ділянці ввели катетер у стегнову артерію. Далі, через стегнову вену у правий шлуночок було введено електрод для тимчасової електрокардіостимуляції. У лівий шлуночок завели провідник, а потім балонний катетер. За допомогою динамічного аортального стенту виконано розширення клапана за умов кардіостимуляції. Після цього у проекцію фіброзного кільця встановлено спеціальний протез, який усунув стеноз аортального клапана.

На момент виходу публікації, після нетривалого післяопераційного нагляду пацієнтів було виписано з медзакладу з хорошим результатом, йдеться на офіційній сторінці Закарпатського кардіоцентру.

 

clipnews