Нехай ця земля залишиться Вам, дітям та онукам: у Холмківській громаді впорядковують питання паїв

З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 р. № 2498-VІІІ, яким внесено зміни до Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

Важливим нововведенням є те, що у разі, якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Така земля переходить у комунальну власність територіальної громади.

Група активних громадян Холмківської громади, які є власниками паїв, звернулися до найбільшого орендаря сільськогосподарських земель у селах Сторожниця, Тарновці, Ботфалва та Шишлівці – ФГ «Коник» (керівник Мелеш В.В.) для вирішення давно наболілого питання оформлення прав власності на ділянки з багаторічними насадженнями. Василь Васильович одразу запропонував за кошти ФГ «Коник» виготовити всю необхідну документацію та сприяти пайовикам в отриманні права власності на належні їм ділянки.
За 2.5 місяці було розроблено відповідний проєкт організації території, який був представлений та затверджений на загальних зборах пайовиків 5.11.2023 та 12.11.2023 р. у Сторожницькому і Тарнівецькому старостинських округах відповідно.

Зважена та конструктивна позиція Василя Мелеша вкотре довела, що ФГ «Коник» – це приклад соціально відповідального бізнесу. Із самого початку своєї діяльності, попри всі виклики та воєнне сьогодення, господарство забезпечує робочі місця, податки, виплати пайовикам та виступає важливою складовою економічної і продовольчої безпеки нашої громади та регіону.

Після ознайомлення з проєктом відбулося жеребкування номерів земельних ділянок згідно проєкту організації території.

Наступний крок за депутатами Холмківської сільської ради – погодити проєкт організації території та протоколи жеребкування. Пайовики сподіваються на оперативність сільської ради, адже левову частку роботи вже виконано та заощаджено значну кількість бюджетних коштів та коштів селян.

clipnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *