Нехай ця земля залишиться Вам, дітям та онукам: у Холмківській громаді впорядковують питання паїв

З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 р. № 2498-VІІІ, яким внесено зміни до Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

Важливим нововведенням є те, що у разі, якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Така земля переходить у комунальну власність територіальної громади.

Група активних громадян Холмківської громади, які є власниками паїв, звернулися до найбільшого орендаря сільськогосподарських земель у селах Сторожниця, Тарновці, Ботфалва та Шишлівці – ФГ «Коник» (керівник Мелеш В.В.) для вирішення давно наболілого питання оформлення прав власності на ділянки з багаторічними насадженнями. Василь Васильович одразу запропонував за кошти ФГ «Коник» виготовити всю необхідну документацію та сприяти пайовикам в отриманні права власності на належні їм ділянки.
За 2.5 місяці було розроблено відповідний проєкт організації території, який був представлений та затверджений на загальних зборах пайовиків 5.11.2023 та 12.11.2023 р. у Сторожницькому і Тарнівецькому старостинських округах відповідно.

Зважена та конструктивна позиція Василя Мелеша вкотре довела, що ФГ «Коник» – це приклад соціально відповідального бізнесу. Із самого початку своєї діяльності, попри всі виклики та воєнне сьогодення, господарство забезпечує робочі місця, податки, виплати пайовикам та виступає важливою складовою економічної і продовольчої безпеки нашої громади та регіону.

Після ознайомлення з проєктом відбулося жеребкування номерів земельних ділянок згідно проєкту організації території.

Наступний крок за депутатами Холмківської сільської ради – погодити проєкт організації території та протоколи жеребкування. Пайовики сподіваються на оперативність сільської ради, адже левову частку роботи вже виконано та заощаджено значну кількість бюджетних коштів та коштів селян.

clipnews