В Ужгороді представлять результати масштабного реставраційного проєкту греко-католицького кафедрального собору

У понеділок, 27 листопада, о 15.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться презентація монографії «Кафедральний собор Воздвиження Хреста Господнього та резиденція Мукачівських єпископів в Ужгороді», яка є результатом наукової та реставраційної роботи упродовж 2020-2023 років. Останні пошукові та консерваційні процеси проводилися у рамках транскордонного проєкту «Реставрація спільної історичної та культурної спадщини»  у містах Ужгород (Україна) та Кошице (Словаччина).

 

Проєкт посприяв виконанню консерваційних та відновлювальних робіт на Урбановій вежі в місті Кошице, а також відновленню стінопису та іконостаса Хрестовоздвиженського греко-католицького кафедрального собору в Ужгороді.

Монографію представлять:

–          о. Петро Береш, координатор проекту;

–          Михайло Приймичдоктор мистецтвознавства, доцент;

–          Євгеній Лукша, голова Правління Асоціації проектних менеджерів «Ядро», менеджер проекту, які також  розкажуть детальніше про результати реставрації Хрестовоздвиженського греко-католицького кафедрального собору. 

Виконані роботи мають неабияке значення для збереження, вивчення та презентації нашої культурної спадщини, адже у соборі зберігається комплекс творів, що представляють художній спадок майстрів Франциска та Йогана Фехів, які  працювали тут упродовж 1776—1781 рр., а також професійний іконопис Михайла Спалинського 1779 – 1781 років, який поєднує у собі традиції східного іконопису та колористичну глибину барокового стилю.

clipnews