Врятоване життя: у Закарпатському кардіоцентрі терміново прооперували пацієнта з гострою розшаровуючою аневризмою аорти

Масивна внутрішня кровотеча, геморагічний шок і смерть. Саме це чекало на 56-річного закарпатця, якщо б йому не було проведено негайного хірургічного втручання.
При поступленні в Закарпатський кардіоцентр пацієнту виконано клінічні аналізи, ЕКГ, ЄхоКГ, УЗІ. Також проведено комп’ютерну томографію з контрастом. Після підтвердження діагнозу «гостра розшаровуюча аневризма аорти І тип» та з врахуванням складності клінічної картини було вирішено проводити оперативне втручання в ургентному порядку на базі нашого центру.
Операційна бригада на чолі із зав. кардіохірургічним відділенням Володимиром Вайдою у співпраці з зав. відділом хірургічного лікування патології аорти Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Віталієм Кравченком виконала операцію Wheat – протезування аортального клапана + супракоронарне протезування висхідної аорти (з напівдугою).

Довідково:
💪Аорта – найбільша артеріальна судина в організмі людини, яка розносить кров з лівих відділів серця по всьому тілу людини.
❤️‍🩹Аневризма аорти – це прогресуюче захворювання, найбільш небезпечним ускладненням якого є раптовий розрив артерії та летальний результат. У даному випадку людину вчасно прооперовано.
💬«Розшарування аорти відноситься до рідкісних та небезпечних захворювань. Втручання пройшло успішно, пацієнт йде на поправку. Водночас операція – лише основа. Ми інформуємо про характер хвороби, подальше лікування, важливість дотримуватись здорового способу життя, врахування обмежень та протипоказань, прийому ліків та контролю за станом аорти і артерій. Ми завжди на зв’язку і готові надати необхідні консультації,а у разі потреби – допомогу», – каже Володимир Вайда.
Завідувач кардіохірургічним відділенням додає, що завдяки технічному оснащенню, досвіду та кваліфікації персоналу, налагодженій співпраці з провідними кардіологічними центрами на базі КНП «Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії» ЗОР виконується широкий спектр оперативних втручань на серці.
👉Знизити ризик ускладнень аневризми аорти дозволяє:
✅ рання діагностика та проведення лікування;
✅ при виборі медикаментозного лікування – правильний прийом антикоагулянтних, антигіпертензивних та інших препаратів;
✅ максимальне зниження або повна відмова від фізичних навантажень, оскільки вони можуть викликати підвищення тиску та розрив аневризми;
✅ контроль психологічного стану – уникнення стресових ситуацій тощо, позаяк переживання також можуть привести до підвищення тиску та частоти серцевих скорочень;
✅ зниження рівня холестерину в крові;
✅ відмова від куріння, вживання алкоголю, кави та енергетичних напоїв.
Зазначимо, що аневризма аорти до певного моменту може залишатися безсимптомною. Найчастіше її виявляють на профілактичних обстеженнях, також слід звертати увагу на спадкову схильність, проводити поглиблену діагностику при супутніх захворюваннях.
Спеціалісти Закарпатського кардіоцентру підбирають лікування індивідуально з врахуванням багатьох супутніх факторів та стану організму. Головна запорука ефективності – це його своєчасний початок.
Ось ми і ознайомили Вас з черговим клінічним випадком у роботі Закарпатського кардіоцентру, а це ще одне врятоване життя. Хвороба вчить його цінувати. Цього разу пацієнт отримав другий шанс.
❗️І пам’ятаймо: ТУРБОТА ПРО ЗДОРОВ’Я – ЕФЕКТИВНИЙ СПОСІБ ПРОФІЛАКТИКИ ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ.
👉Кваліфіковану допомогу кардіологічного та кардіохірургічного профілю дорослому населенню надають спеціалісти КНП «Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії» ЗОР.
clipnews