Контрольований весняний пал? Ну якщо так, то мусимо вас розчарувати. Ситуація явно вийшла з-під контролю. Тільки за цю добу набралось 10 пожеж на відкритій території, внаслідок яких знищено суху рослинність та сміття загальною площею 8 га. А від початку року «стерильними» стало 34 га родючої землі.
Рятувальники вже затамували подих в очікуванні «вихідних прибирань» та уповають на дощі попри те що синоптики не обіцяють опадів.
Шановні краяни, досить по-варварськи спалювати усе, що вам заважає. А щоб не спричинити пожежу в екосистемах по необережності дотримуйтесь цих простих правил:
• не спалюйте на подвір’ї суху траву чи сміття;
• не кидайте недопалки та сірники на сухостій, а перед тим, як викинути у смітник – ретельно загасіть;
• використовуйте запальничку та сірники подалі від сухої трави, листя, сміття та інших легкозаймистих речовин;
• поінформуйте дітей про наслідки таких пожеж та запобігайте їхній безглуздій поведінці з вогнем.
Паліїв сухої трави закарпатські надзвичайники шукають за допомогою дронів.
Зокрема, завдяки повітряному аеромоніторингу територією Ужгородського району було зафіксовано осередки пожеж (дивіться відео). Винуватцям доведеться сплатити штраф – від 3060 до 6120 гривень.
З початку 2023 року (станом на 29 лютого) підрозділи оперативно-рятувальної служби Закарпатської області в екосистемах краю ліквідували 58 пожеж. Загальна площа знищеної сухої трави, чагарників та сміття становить 34,95 га.