Залучення інвестицій чи обшуки в бізнесу: профільна ТСК Верховної Ради вимагає перестати “кошмарити” бізнес

Економіка має працювати, особливо в умовах воєнного сьогодення, коли потрібен надійний тил і ресурси для оборони.
Водночас маємо 11 тисяч обшуків по всій країні на рік, і лише нещодавно запущена система, яка зможе відповісти на питання, а скільки ж з цих обшуків проведено в бізнесу, в рамках яких проваджень і так далі.
Про це під час засідання Парламентської комісії із захисту інвесторів повідомив представник Офісу Генерального прокурора Олександр Максименко.
“На засіданні профільної ТСК під головуванням моєї колеги Галини Янченко, окрім правоохоронного блоку заслухали і думки представників бізнесу, які вказали на ключові проблеми, які варто вирішити.
Із наведеного та озвученого щодо обшуків, кримінальних справ в економічній сфері складається враження, що бізнесу доводиться працювати за принципом «Не завдяки, а всупереч». Тому закликаємо всіх діяти у правовій площині та разом формувати інвестиційний клімат, що базується на принципах прозорості та законності. Сьогодні як ніколи важливо, щоб Україна була відкритою для інвестицій. Адже це основа для сьогодення та подальшого відновлення і розвитку🇺🇦“, – підкреслив член ТСК, народний депутат округу №70 Михайло Лаба.

 

Із ключового на засіданні Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів:
▪️ Офіс генпрокурора нарахував 11,000 проваджень в сфері економічної діяльності, що можуть вплинути на національну економіку.
▪️За минулий рік 126 прокурорів притягнуто до дисциплінарної відповідальності, 31 звільнено.
▪️ Нацпол: З 23 січня звернулись до прокуратури, щоб передати 1,600 проваджень в БЕБ.
▪️Всього у Нацполу 1,2 мільйони проваджень, тому все ще рахують скільки з них можуть вплинути на економіку держави.
▪️ Після скандальних обшуків у виробника військової амуніції, зокрема жіночих бронежилетів ТОВ «Балістика» під час дії Указу Президента на заборону проведення обшуків – триває службове розслідування, а харківські поліцейські, які це реалізували будуть притягнуті до відповідальності.
▪️СБУ, на відміну від нацполіції не проводили «економічні» обшуки останні два місяці.
▪️ ДБР: мають 160 проваджень, що підпадають під категорію, де є суб’єкти господарювання. По 30 будуть звертатися до прокуратури з клопотанням про закриття, ще по 20 чекають відповіді прокуратури на прохання про закриття.
▪️ БЕБ: 2,228 мають проти бізнесу на сьогодні – близько половини з них відкрили інші органи. Закрито 126 (6%) кримінальних проваджень за результатами аудиту на виконання рішення РНБО і Указу Президента.
clipnews