Євросоюз профінансує 6 проєктів від Закарпаття за напрямком «Довкілля»

У межах транскордонної програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027 на Закарпатті втілюватимуть 6 проєктів за напрямком «Довкілля».

На їх реалізацію міжнародні партнери спрямують близько 4,5 млн євро, зауважили у Закарпатській ОВА за результатами засідання Моніторингового комітету.

Повідомлено, які проєкти втілюватимуть у нашому регіоні за підтримки закордонних партнерів:

  • «Разом за безпеку в транскордонному регіоні» (Колочавська ТГ);
  • «Водозберігаючі рішення для пом’якшення наслідків зміни клімату» (ДВНЗ «Ужгородський національний університет»);
  • «Біорізноманіття в зеленій інфраструктурі Білостоцького повіту і міста Ужгород» (Ужгородська ТГ та Інститут розвитку Карпатського регіону);
  • «Карпатська молодь за екорозумну освіту» (АРР, УжНУ, Ужанський національний природний парк);
  • «Вода – джерело життя – збереження спільної природної спадщини Карпат у громадах Ольшаниця та Великий Березний шляхом покращення управління стічними водами» (Великоберезнянська ТГ);
  • «Охорона водних ресурсів через розвиток каналізаційної інфраструктури як спільний виклик гміни Лесько та міста Хуст у боротьбі за чисте довкілля» (Хустська ТГ).

За словами голови Закарпатської ОВА В.Іванча, цей програмний період розпочався ще в 2021 році, до початку повномасштабного вторгнення, тому є низка ініціатив, котрі не є зараз найпріоритетнішими.

«Проте це все одно важлива фінансова підтримка для нас з боку Євросоюзу та визнання спроможності Закарпаття. Близько 90% необхідних коштів для їх реалізації, а це майже 4,5 млн євро, – грант від ЄС.

Дякуємо кожному, хто подає заявки, покращує наш край, розвиває його і завжди прагне кращого. Дякуємо закордонним партнерам і колегам за підтримку!» – підкреслив заступник голови ОВА.

clipnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *