В Ужгороді покажуть виставу про Августина Волошина «Остання ніч у Хусті»

24-25 квітня Закарпатський обласний театр драми та комедії з міста Хуст завітає до Ужгорода з гастролями, в межах яких зіграє дві вистави – «Гуцулка Ксеня» та «Остання ніч у Хусті».

Прем’єрні покази анонсували під час брифінгу в пресцентрі Закарпатської ОВА.

Директор департаменту культури, заслужений артист України Євген Тищук нагадав, що на Закарпатті, у відповідь на значний суспільний інтерес, вирує театральне життя – чи не щомісяця представляються прем’єри, проводяться фестивалі, інші театральні проєкти. Хустський театр, хоча й розташований віддалено від обласного центру, не стоїть осторонь цих процесів.

«Так, нещодавно на його базі відбувався Всеукраїнський фестиваль незламних театрів «FantaziaFest», а ще театр спільно з департаментом культури працює над відновленням і осучасненням обласного фестивалю імені Всеволода Майданного. Паралельно –  підготував нові вистави. Це дуже цікаві творчі роботи: мюзикл «Гуцулка Ксеня» та історична драма про Августина Волошина «Остання ніч у Хусті». Я бачив їх і рекомендую – дуже професійно, емоційно, дійсно є про що подумати і чому повчитися».

Першою театр представить виставу «Гуцулка Ксеня», створену за мотивами однойменної оперети Ярослава Барнича.

«Наш театр має в своєму складі високопрофесійний оркестр, наші актори співають і ми розвиваємо цю співочу складову, й саме тому ми замахнулися на таку грандіозну річ, як мюзикл. За рекомендацією Євгена Тищука, в нас з’явилася чудова співпраця з талановитим київським режисером Іваном Войтюком. У результаті маємо виставу, що вже зібрала сім аншлагів у Хусті, на покази до нас приїжджали і глядачі з сусідніх районів. А зараз мюзикл побачать мешканці та гості Ужгорода», – розповіла директорка-художня керівниця Закарпатського обласного театру драми та комедії Олеся Чепелюк.

Друга вистава – історична хроніка «Остання ніч у Хусті», прем’єра якої відбулася нещодавно, з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Президента Карпатської України Августина Волошина та 85-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України. За словами Олесі Чепелюк, такі вистави потрібно створювати, аби не тільки з підручників історії, а й через мистецтво, через яскраві засоби художньої виразності показувати молоді, що наша історія є не просто вагомою, але й цікавою та різноманітною.

«Ми показали Августина Волошина і як величну постать, і як живу людину, котра теж має сумніви, має свої вагання, переживання, живі емоції, які є не чужими жодній людині. В цій виставі ми також проводимо паралель між минулим та сучасним, тим очікуванням перемоги і теперішнім, навіть наприкінці вистави в нас буде такий собі місточок із сучасністю, який не залишить глядачів байдужими».

Історичну драму за однойменною п’єсою, написаною драматургом Олександром Гаврошем на замовлення театру, поставив режисер Володимир Завальнюк. Він є і виконавцем головної ролі – Августина Волошина. Хоча Карпатська Україна припинила своє існування, та її ідеї продовжують жити й відлунювати в наших серцях, надто зараз, коли за існування своєї держави українці так само платять найвищу ціну – свої життя.

«Подивившись виставу, по закінченні люди підходили і казали: «Боже мій, зараз те саме повторюється…», – поділився Володимир Завальнюк.

Принагідно режисер запросив усіх шанувальників театрального мистецтва здобути власні глядацькі враження, відвідавши дві різнопланові прем’єри в Ужгороді.

24 квітня о 18:00 – «Гуцулка Ксеня» в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв.

25 квітня о 18:00 – «Остання ніч у Хусті» в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок.

 

clipnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *