Папа Франциск іменував отця Теодора Мацапулу єпископом Мукачівської греко-католицької єпархії

У середу 8 травня 2024 року Ватикан повідомив про те, що Святіший Отець Франциск іменував правлячим єпископом Мукачівської греко-католицької єпархії (sui iuris) преподобного отця Теодора Мацапулу зі Згромадження Воплоченого Слова, пароха в с. Красна та синкела у справах монашества Мукачівської єпархії.
Про це повідомляє пресслужба Святого Престолу.
Біографічна довідка
Владика-номінант Теодор Мацапула народився 21 серпня 1981 року в Крилосі, Івано-Франківська область (Україна).
У 2001 році вступив до новіціяту Згромадження Воплоченого Слова, продовжив навчання в Міжнародній семінарії Сан-Віталіано в Сегні та в Центрі вищих студій святого Бруно Єпископа (2002–2008). 25 серпня 2007 року склав вічні обіти, а 10 лютого 2008 року був висвячений на священика.
З 2008 по 2013 рік здійснював душпастирське служіння для католиків візантійського обряду за межами України. Після повернення на Батьківщину продовжив служіння в Мукачівській єпархії.
З 2013 по 2019 рік був Протоігуменом тодішньої Делегатури Зарваницької Матері Божої в Україні. З 2017 року — синкел у справах монашества Мукачівської греко-католицької єпархії.
У 2018 році отримав ступінь бакалавра гуманітарних наук у Прикарпатському національному університеті, а у 2022 році — ліценціата пасторального богослов’я в Українському католицькому університеті.
Окрім української, володіє італійською, іспанською, польською.
Владика Ніл продовжить служіння єпископом-помічником Мукачівської греко-католицької єпархії.
clipnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *