Результати засідання РНБО 19 лютого. Що сталося?

Результати засідання РНБО сьогодні 19 лютого. Що сталося?

• Рада національної безпеки і оборони під головуванням президента розглянула низку важливих питань у військовій, енергетичній сферах та у галузі державної безпеки.

• Члени РНБО заслухали доповіді Головнокомандувача Збройних Сил Руслана Хомчака, начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони полковника Кирила Буданова, Голови Служби зовнішньої розвідки генерал-лейтенанта Валерія Кондратюка про ситуацію в зоні проведення Операції об’єднаних сил. Рішення, прийняті на засіданні, мають гриф «таємно», а тому не можуть бути розголошені.

• Детально зупинилися на сфері енергетичної безпеки – а саме на вжитті заходів щодо захисту майнових інтересів держави.

• Рішенням РНБО, яке було уведене в дію Указом Президента України від 28 травня 2015 року № 298, Кабінетові Міністрів було доручено вжити необхідних заходів до збереження та експлуатації частини нафтопродуктопроводів загальною довжиною 1433 км, що проходять через територію України. Зокрема Кабмін мав невідкладно визначити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за збереження та експлуатацію частини нафтопродуктопроводів, та вжити заходів до забезпечення захисту економічних інтересів держави. Однак за понад п’ять років Уряд не забезпечив належного захисту майнових інтересів держави та доведення у судах різних інстанцій права держави Україна на володіння та користування частиною нафтопродуктопроводів. Внаслідок цього державна власність опинилася в руках двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих з двома громадянами України.

• Згідно із статтею сьомою Закону України «Про трубопровідний транспорт», магістральний трубопровідний транспорт має важливе народногосподарське та оборонне значення і є державною власністю України.

• Розглянувши це питання, РНБО ухвалила рішення про вжиття невідкладних заходів до повернення державного майна народу України. Правоохоронним органам поставлено завдання провести з’ясування обставин, за яких державна власність опинилася в приватних руках.

• Рішенням РНБО були застосовані санкції до 19 юридичних та 8 фізичної осіб, серед яких також 5 літаків на яких здійснювались перельоти по маршруту Київ – Москва. Санкції також застосовані до компаній, що обслуговують дані літаки.

• Нагадуємо, що ще 2 вересня 2015 року РНБО було прийнято рішення, яким було накладено санкції щодо окремих російських авіаперевізників. А з 25 жовтня 2015 року Уряд повністю припинив пряме авіаційне сполучення між Україною та Російською Федерацією з 00:00 годин 26 листопада 2015 року. Літаки, на які накладені санкції, здійснювали свої польоту всупереч нормативно-правовим актам України. Рішенням РНБО, дана ситуація виправлена.

Що це означає?

• РНБО продовжує знешкоджувати ті загрози національній безпеці, які існують на сьогодні. Зокрема, частина засідання РНБО була присвячена ситуації на Донбасі, а саме до певного загострення, яке спостерігається. Рішення, які прийняті з цього приводу РНБО, є таємними та не можуть розголошуватися.

• Інша частина засідання була присвячена тому нафтопродуктопроводу, який був незаконно виведений з власності держави і використовувався в інтересах осіб, яких пов’язують з Медведчуком. Гроші, які “зароблялися” на цьому нафтопродуктопроводі, могли використовуватись для фінансування діяльності в Україні в інтересах держави-агресора. РНБО доручила правоохоронцям визначити, яким чином цей нафтопродуктопровід був фактично виведений з державної власності, хто цьому допомагав і хто має понести за це відповідальність.

• Санкції проти фізичних осіб введені проти 8 громадян України та Росії, серед яких є Віктор Медведчук, його дружина Оксана Марченко та “дружина” Тараса Козака Наталія Лавренюк. Саме на цих жінок Медведчук і Козак переписували свою власність та компанії, щоб вивести їх з-під контролю держави.

Чому це правильно?

• Медведчук, здійснюючи свою діяльність проти України і в інтересах держави-агресора, використовував фіктивних власників – зокрема, Тараса Козака, свою дружину і цивільну дружину Тараса Козака. Так він намагався втекти від контролю нашої держави та діяти в інших юрисдикціях. Тому це рішення є цілком логічним, воно очікувалося значною частиною нашого суспільства та прийнято в інтересах України.

• Правова підстава – фінансування тероризму. Медведчук і Козак використовували для фінансування своїх компаній схеми, що пов’язані з державою-агресором і окупованою територією.

• Інструмент санкцій це швидке реагування на загрози національній безпеці, які треба усунути терміново. Санкції не підміняють кримінальний процес. Але кримінальний процес це довго – мінімум на роки. Тому відповідна кримінальна справа про фінансування тероризму буде реалізована в законному порядку. Але санкції це окремий інструмент термінового реагування, який можна застосовувати згідно з чинним законом України “Про санкції” та Конституцією України.

• Санкції проти літаків та компаній, на яких ці літаки “висіли”, введені через те, що ще від 2015 року пряме авіасполучення з Росією обмежується. Якщо цими літаками, які були записані на фактично схематозні та напівфіктивні компанії, користовалися для контактів з державою-агресором та окупованою територією, то це потребувало реагування.

• Шкода, що такі принципові рішення не були прийняті за часів Порошенка. Який і дозволив Медведчуку стати телемагнатом, отримувати йому дохід від вкраденого у держави нафтопродуктопроводу, тощо. Усе це використовувалось проти України та в інтересах держави-агресора. Ми це знешкоджуємо.

 

Читайте також:

Глава медиаимперии Медведчука Тарас Козак: коррупция, покушения, личный самолет, элитная недвижимость

clipnews