Закупівля неякісних засобів захисту від COVID-19 за майже 30 млн грн – завершено розслідування резонансного злочину

За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури завершено слідство у резонансній справі щодо закупівлі неякісних засобів індивідуального захисту для працівників медичних установ які, задіяні у боротьбі з коронавірусною хворобою, спричиненою вірусом SARS-CoV-2. Наслідком стало заволодіння бюджетними коштами у розмірі 29,6 млн грн.
Згідно з даними досудового розслідування, один із місцевих підприємців, розуміючи пріоритетність захисту населення від інфекційних хвороб у діяльності органів виконавчої влади, уклав із Департаментом охорони здоров’я Закарпатської ОДА договір на постачання захисних масок, костюмів та респіраторів. Для цього до вказаного структурного підрозділу, серед інших документів, подав і декларацію про відповідність товарів встановленим вимогам.
До протиправної діяльності директор товариства залучив пособницю – директорку товариства, яке займалося виробництвом одягу. Саме вона виготовляла костюми біологічного захисту для поставки закарпатським медикам, не маючи при цьому необхідної матеріально-технічної бази.
Водночас особи з числа колишнього керівництва вказаного структурного підрозділу Закарпатської ОДА проявили службову недбалість, уклавши договори із вказаним підприємцем і закупивши в нього медичні вироби неналежної якості загальною вартістю 29,6 млн грн. Їх невідповідність встановленим державним стандартам та вимогам до такої продукції підтверджена результатами експертиз. Більше того, встановлено, що директор товариства значно завищив ціну захисних костюмів – на 12 млн грн.
Наразі обвинувальні акти стосовно усіх чотирьох фігурантів справи скеровано до суду. Дії посадових осіб кваліфіковано за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки), директора товариства – за ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння майном в особливо великому розмірі шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб), а його пособниці – за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.
За процесуального керівництва обласних прокурорів слідство у вказаному провадженні здійснювали співробітники управління Нацполіції Закарпаття за оперативного супроводу обласних управлінь стратегічних розслідувань ДСР Нацполіції та Служби безпеки України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
clipnews