Прокуратура оскаржить виправдувальний вирок обвинуваченим у резонансній стрілянині в Мукачеві

Закарпатська обласна прокуратура готує апеляційну скаргу на вирок Мукачівського міськрайонного суду щодо резонансної стрілянини в Мукачеві, згідно з яким двох закарпатців визнано невинуватими.

Подія трапилася у лютому 2020 року, а з жовтня справа слухалася в суді. Як встановлено в ході слідства, особи спланували вбивство 41-річного мукачівця та спробували здійснити задумане: простежили за його помешканням і звичним маршрутом руху, роздобули вогнепальну зброю для скоєння злочину. Вранці 7 лютого один з нападників здійснив серію пострілів у бік двох місцевих мешканців, що рухалися на автомобілі «Меrcedes Gelendwagen». У результаті потерпілі отримали вогнепальні тілесні ушкодження.

Дії організатора – 34-річного мукачівця – кваліфікували за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15 п.п. 1, 12 ч. 2 ст. 115 КК України, тобто закінчений замах на умисне вбивство двох осіб, вчинений за попередньою змовою групою осіб. Виконавця – 42-річного жителя Мукачівщини – за ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 15 п.п. 1, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України, тобто закінчений замах на умисне вбивство двох осіб, за попередньою змовою групою осіб та носіння, зберігання, придбання вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

На етапі слідства прокуратурою одержано висновок судової молекулярно-генетичної експертизи про наявність на спусковому гачку автомата, знайденого на місці події, генетичних ознак одного з обвинувачених. Однак, як цей доказ, так і ряд інших суд не визнав такими, що доводять вину осіб у інкримінованих їм злочинах.

Згідно з кримінальним процесуальним законодавством, оскаржити вирок в апеляційному порядку можна упродовж 30-денного терміну, тож прокуратурою вже готується відповідна скарга.

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

 

clipnews