Верховна Рада вперше ухвалила Бюджетну декларацію на три роки

Народні депутати розглядають Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки.

Головуючий надав слово Міністру фінансів Сергію Марченку для доповіді Бюджетної декларації на 2022-2024 роки.

Урядовець зазначив, що Верховна Рада сьогодні вперше розглядає Бюджетну декларацію відразу на три роки.

Сергій Марченко зазначив, що Бюджетна декларація є основою для формування проекту державного бюджету та місцевих бюджетів. «Головна мета – створити якісне підгрунтя для підвищення ефективності державних податків та передбачуваності бюджетної політики. Це є запорукою макроекономічного розвитку і макроекономічної стабільності та сталого економічного розвитку», – наголосив урядовець.

Міністр фінансів відповів на запитання народних депутатів.

Голова підкомітету Комітету з питань бюджету Юрій Кузбит у співдоповіді зазначив, що Бюджетна декларація – це документ середньострокового бюджетного планування, що визначає засади бюджетної політики і показники державного бюджету на середньостроковий період та є основою для складання проекту державного бюджету і прогнозів місцевих бюджетів. При цьому для середньострокового бюджетного планування середньостроковий період включає плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.

Юрій Кузбит доповів рішення Комітету з питань бюджету, який рекомендує Верховній Раді взяти до відома Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки та схвалити рекомендації Верховної Ради України щодо бюджетної політики відповідною постановою.

В обговоренні виступили представники депутатських фракцій і груп.

Верховна Рада 269 голосами прийняла Постанову «Про Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки», якою взяла її до відома, а також схвалила рекомендації щодо бюджетної політики.

clipnews