Володимир Вайда: Кожна операція на серці по своєму унікальна

Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії надає високотехнологічну висоспеціалізовану стаціонарну та консультативно-діагностичну допомогу кардіологічного та кардіохірургічного профілю дорослому населенню. У тому числі на базі кардіоцентру виконується широкий спектр оперативних втручань на серці. Коротко про будні та особливості роботи кардіохірургічного відділення розповів завідувач Володимир Вайда.

«У нас є досвід та необхідне обладнання. Але при цьому потрібно знайти підхід до кожного пацієнта, тож кожна операція є по своєму унікальною.

Нещодавно на базі Закарпатського кардіоцентру виконано аортокоронарне шунтування. Типова операція для наших спеціалістів. Водночас зазначу, що кожен організм має свої особливості, до того ж пацієнтка Ганна Іванівна з релігійних переконань відмовилась від донорської крові, що зазвичай використовується при даному втручанні.

Звісно, що в ургентних випадках, коли боротьба за життя вимірюється хвилинами, лікар зробить все від себе залежне аби у першу чергу врятувати пацієнта.

Щодо пані Ганни ми мали можливість все зважати та підібрати індивідуальний підхід, врахувати особливості конкретного випадку. У свою чергу, це дозволяє хворому краще психологічно налаштуватись, що також сприятливо позначається на післяопераційній реабілітації», – підкреслює завідувач відділення.

Як розповів Володимир Вайда пацієнтка поступила до Закарпатського кардіоцентру з ішемічною хворобою серця та скаргами на стискаючі болі в області грудної клітини. В ході обстеження на коронографії виявлено багатосудинне ураження. Після цього спеціалістами виконано операцію з шунтування трьох коронарних артерій на працюючому серці. На сьогодні Ганна Іванівна почувається добре і готується до виписки з лікарні. Це ще один результат злагодженої командної роботи операційної бригади, адміністрації, молодшого медперсоналу.

Окремо Володимир Вайда зупинився на важливій проблемі, що характерна не лише для пацієнтів кардіологічного профілю – острах людей щодо візиту до лікаря та можливого діагнозу. «Зволікаючи з цим, пацієнт лише ускладнює свій стан, провокуючи загострення хвороби та незворотні зміни в організмі. Тому варто приділяти увагу плановим оглядам та профілактиці захворювань. І вже у разі потреби ми підберемо комплексну програму лікування з врахуванням індивідуальних особливостей», – наголошує Володимир Вайда.

Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії цілодобово на варті Вашого здоров’я і життя!

 

clipnews