Депутати «Слуги Народу» Ужгородської районної ради висловили підтримку новому законодавству про землю

Депутат від «Слуги Народу» Ігор Денисенко висловив підтримку законопроєктам № 2194 та 2195, які нарешті повертають місцевим радам право розпоряджатися землями за межами населених пунктів.

«Шановні колеги-депутати, хочу висловити підтримку законопроекту «2194 , який повертає місцевим радам право розпоряджатися землями за межами населених пунктів та законопроеєкту №2195, який встановлює, що право власності чи користування має продаватися виключно на відкритих онлайн аукціонах».

Депутат додав, що законопроект 2194 не просто передає громадам землі, які опинилися в державній власності. Він повертає людям відібране у них право бути господарями у своїх селах та містах і самостійно вирішувати, що робити з землею – продавати чи здавати в оренду. А все зароблене йтиме в бюджет громади, а не в кишені чиновників. На переконання депутата, противники земельної децентралізації як завжди скажуть, що люди до чогось «не доросли», «не навчилися», «не будуть знати, що з землею робити». Це говорять ті, хто блокували децентралізацію, хто завдяки мораторію на землю зміг скупити для себе сотні тисяч гектарів полів.
Після передачі земель громадам земельні аукціони мають проходити в режимі онлайн, як і передбачено законопроектом № 2195. Оскільки це найбільш ефективний спосіб забезпечити прозорі торги та отримати найвищу ціну за право власності чи користування землею. Електронний аукціон проводиться публічно. Кожен може бачити як проходять торги. На електронному аукціоні неможливо зробити так, що куми і брати зібралися між собою і за закритими дверима роздерибанили землі.

«Ми , депутати «Слуги Народу» в Ужгородській районній раді, закликаємо Верховну Раду України невідкладно прийняти в другому читанні і в цілому законопроекти № 2194 та 2195, які нарешті повертають громадам право розпоряджатися землею за межами населених пунктів. Ми переконані, що люди мають право бути господарями на своїй землі й без цього рішення парламенту неможливо завершити процес земельної децентралізації та забезпечити справжнє самоврядування»

clipnews